person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 1213

Podczas zabiegów medycyny estetycznej stosowanych jest wiele różnych preparatów umożliwiających uzyskanie odmiennych efektów, dostosowanych do potrzeb oraz oczekiwań osób, które przychodzą do gabinetów. Obecnie jednym z najchętniej stosowanych jest fibryna, wytrącana z osocza krwi. Co warto o niej wiedzieć? Dlaczego cieszy się popularnością? Jakie jej typy można wskazać?

Fibryna — co to jest?

Mianem fibryny określane jest proste białko, które wytrąca się z krwi. Powstaje w wyniku działania trombiny z fibrynogenu. W organizmie odpowiada za tworzenie rusztowania dla skrzepów pojawiających się na skaleczeniach. Specjaliści medycyny estetycznej doceniają fibrynę ze względu na jej właściwości regeneracyjne. Właśnie dlatego tak często sięga się po nią w gabinetach w celu:

- redukcji blizn i rozstępów,

- pozbycia się zmarszczek i bruzd,

- nawilżenia skóry i przywrócenia jej blasku,

- pozbycia się problemu z łysieniem typu męskiego,

- profilaktyki, która ma zapobiec starzeniu się skóry,

- wspomagania gojenia się skóry.

W gabinetach, w których ma być wykorzystywany opisywany preparat, muszą znaleźć się odpowiednie wirówki do fibryny. Dzięki nim można precyzyjnie oddzielić ją od pozostałych składników krwi. Warto podkreślić, że zabiegi z wykorzystaniem opisywanego preparatu prowadzą do zwiększenia produkcji kolagenu, a także kwasu hialuronowego, co także wpływa na stan naszej skóry. 

Jakie rodzaje fibryny można wyróżnić? 

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje fibryny:

- strukturalna, która stanowi wsparcie dla tworzącej się tkanki podskórnej,

- bogatopłytkowa umożliwiająca regenerację komórek znajdujących się w pobliżu miejsca, w które zostanie podana.

Wybór określonego preparatu zależy przede wszystkim od oczekiwanych efektów. O tym, jaką fibrynę wykorzystać, zawsze powinien decydować specjalista.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień