person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 1220

Obecnie możemy wybierać spośród wielu zabiegów, których celem jest poprawa urody. Do najczęściej wybieranych należą peelingi chemiczne. Aby jednak móc cieszyć się ich efektami, substancje wykorzystywane podczas ich wykonania powinny zostać odpowiednio dobrane do potrzeb danej skóry. Jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Czym jest peeling chemiczny i kiedy się go stosuje?

Peeling chemiczny to zabieg, podczas którego wykorzystywane są specjalne mieszanki substancji chemicznych, umożliwiające m.in. odmłodzenie skóry, a także usunięcie blizn czy przebarwień. Ich zadaniem jest wytworzenie stanu zapalnego, który doprowadza do regeneracji naskórka, a tym samym umożliwia osiągnięcie oczekiwanych efektów. Peelingi chemiczne najczęściej są wykonywane zimą oraz jesienią, ponieważ ważne jest to, aby cera po zabiegu nie była narażona na działanie promieni słonecznych. 

Ze względu na to, do jakich warstw skóry docierają składniki zawarte w przygotowanej mieszance, można wyróżnić: peelingi bardzo powierzchniowe, powierzchniowe, a także średniogłębokie i głębokie. Pierwsze z wymienionych wiele osób wykonuje samodzielnie w domu, w przypadku kolejnych — konieczna jest wizyta u specjalisty.

Jak dopasować kwas do potrzeb cery?

W zależności od potrzeb skóry należy zdecydować się na mieszankę zawierającą w swoim składzie odmienne kwasy. Do najczęściej stosowanych zaliczane są:

- kwas glikolowy polecany w przypadku skóry z widocznymi oznakami starzenia. Będzie odpowiedni też dla osób z suchą skórą;
- kwas mlekowy, który jest wykorzystywany również w przypadku suchej skóry oraz kiedy pojawiają się zmarszczki;
- kwas salicylowy pomagający osobom borykającym się z trądzikiem pospolitym. Dzięki niemu możliwe jest uregulowanie wydzielania sebum, a także usunięcie przebarwień;
- kwas migdałowy, wybierany dla skóry szczególnie wrażliwej;
- mieszanki zawierające retinoidy, dzięki którym można pozbyć się dokuczliwych blizn, a także odmłodzić skórę;
- kwas azelainowy doceniany za właściwości antybakteryjnie, które doskonale sprawdzają się w walce z trądzikiem różowatym.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień