person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 36

Zabiegi z użyciem nici PDO mają służyć redukcji oznak starzenia oraz napięciu zwiotczałej skóry na twarzy, szyi i innych obszarach ciała. Zabieg jest stosowany w celu poprawy konturów twarzy i zwiększenia jej objętości. Użycie nici PDO jest minimalnie inwazyjne, nie wymaga operacji ani długiego czasu rekonwalescencji, a efekt utrzymuje się około 2-3 lat. Po tym czasie dla podtrzymania efektu należy powtórzyć procedurę. Jak wygląda używanie nici PDO?

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem nici PDO?

Zabieg wykorzystujący nici liftingujące PDO polega na wprowadzeniu do skóry cienkich nici wykonanych z polidioksanonu. Dzięki temu rozpuszczają się w skórze. Należy zaznaczyć, że nici są zaprojektowane w taki sposób, aby stymulować produkcję kolagenu, co może prowadzić do wygładzenia i ujędrnienia skóry, a co za tym idzie, poprawie ogólnego wyglądu twarzy. Zabieg nie zmienia rysów twarzy, dając naturalny efekt.

Nici PDO zostają wprowadzone pod skórę za pomocą igły lub kaniuli, co umożliwia umieszczenie ich w różnych obszarach twarzy lub ciała w zależności od pożądanego przez pacjenta efektu. O rodzaju i grubości zastosowanych nici decyduje lekarz, ponieważ są one dobierane zgodnie z potrzebami osoby poddającej się zabiegowi. Należy zaznaczyć, że zabieg jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Całość trwa około 30 minut. 

O czym należy wiedzieć, decydując się na zabieg?

Należy zaznaczyć, że istnieją pewne potencjalne zagrożenia związane z użyciem nici PDO. Po zabiegu mogą pojawić się zasinienie i obrzęk. Powinny one zniknąć po kilku dniach. Istnieje również ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na środek znieczulenia miejscowego. W związku z tym ważne jest, aby omówić wszystkie potencjalne zagrożenia z lekarzem przed zabiegiem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień