person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 1025

Blizny potrądzikowe dla wielu osób są tak samo uciążliwe, jak sam trądzik. Wyglądają nieestetycznie, a przez to znacząco obniżają samoocenę i negatywnie wpływają na samopoczucie. Obecnie, wykorzystując profesjonalne urządzenia oraz preparaty można pozbyć się przebarwień skóry, a także innych pozostałości po trądziku. W jaki sposób?

Profesjonalne sposoby na usunięcie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych domowymi sposobami zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych efektów. W związku z tym, aby skutecznie je spłycić oraz zmniejszyć przebarwienia konieczne jest wykorzystanie profesjonalnych produktów i postawienie na zabiegi kosmetyczne. Wśród nich zadowalające rezultaty przynosi zastosowanie osocza bogatopłytkowego, które pobudza skórę do regeneracji.

Jeśli natomiast pacjentowi zależy na widocznym spłyceniu powstałych w okresie dojrzewania blizn, warto wybrać mezoterapię mikroigłową, która przyczynia się do znacznej poprawy wyglądu cery. Warto także zaznaczyć, że aby tego rodzaju zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego preparatu, odżywiającego skórę oraz stymulującego ją do regeneracji. Usuwanie blizn potrądzikowych jest również możliwe dzięki laseroterapii. Podczas tego rodzaju zabiegów wiązka światła tworzy w skórze mikrouszkodzenia, które także prowadzą do rozpoczęcia procesów naprawczych.

Kosmetologia oferuje również wiele różnego rodzaju preparatów, które także wspomagają walkę z przebarwieniami bez użycia iniekcji. Są to najczęściej peelingi chemiczne zawierające w swoim składzie kwasy, złuszczające skórę.

Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie?

Która metoda walki z przebarwieniami jest najskuteczniejsza? Wszystko zależy od danego przypadku oraz samej skóry pacjenta. W związku z tym przed rozpoczęciem zabiegów należy dokonać oceny cery, co pozwoli na dobranie odpowiedniego rozwiązania. Oprócz zabiegów w walce z bliznami warto podczas codziennej pielęgnacji stosować kosmetyki, które pomagają w redukcji przebarwień.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień