person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 453

Obecnie gabinety kosmetyczne oferują wiele odmiennych zabiegów, które pozwalają zadbać o swoją skórę oraz zapewnić jej doskonały wygląd. Jednymi z najpopularniejszych są te wykorzystujące osocze bogatopłytkowe. Jest to bez wątpienia związane z efektami, jakie daje zastosowanie tego materiału oraz z bezpieczeństwem, jakie zapewnia. Co dzieje się ze skórą po skorzystaniu z zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego — efekty

Osoczem bogatopłytkowym (PRP) nazywa się preparat zawierający skoncentrowane płytki krwi. Jest ono stosowane w kosmetologii głównie ze względu na zawartość drogocennych czynników, które są związane z odbudową tkanek oraz naczyń krwionośnych. Do wykonania zabiegu niezbędny jest specjalny zestaw do osocza bogatopłytkowego. Zazwyczaj wykorzystuje się krew pacjentki lub pacjenta pobraną bezpośrednio przed rozpoczęciem podawania preparatu. Tego rodzaju zabiegi są robione przede wszystkim w celu odmłodzenia skóry. Dzięki nim można liczyć na:

- zmniejszenie zmarszczek,
- zwiększenie elastyczności skóry,
- ujednolicenie koloru skóry.

Warto jednak zaznaczyć, że osocze bogatopłytkowe może być stosowane również w celu skrócenia czasu gojenia się ran. Zdaje egzamin w przypadku leczenia trądziku, a także pomaga osobom, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Osocze bogatopłytkowe — dlaczego warto?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mają wiele zalet. Przede wszystkim, dlatego, że wykorzystywana jest podczas nich krew osoby poddanej terapii, są one bezpieczne. Znaczna część pacjentów docenia ten preparat za zapewnienie szybkich efektów — u niektórych są one widoczne już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj jednak zalecane jest powtórzenie go 2-4 razy. Warto także podkreślić, że dzięki tym zabiegom otrzymuje się naturalny efekt — skóra wygląda świeżo oraz młodo, co stanowi najlepszą reklamę dla opisywanej terapii osoczem bogatopłytkowym.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień