person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 2205

Poznaj 5 rzeczy, których nie wolno Ci robić po zabiegu mezoterapii igłowej!

Poprawianie swojej urody od lat cieszy się dużą popularnością. Stale doskonalone są innowacyjne rozwiązania, które pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji skóry twarzy, głowy i ciała. Jednym z nich jest bez wątpienia mezoterapia igłowa, która jest często stosowanym zabiegiem w medycynie estetycznej. Znacząco poprawia ona wygląd skóry, dając szybkie efekty i trwałe, korzystne zmiany. Substancje aktywne wprowadzane za pomocą małej igły do głębszych warstw skóry zredukują cellulit, oznaki starzenia, rozstępy, a także wzmocnią cebulki włosów. Jednak warto wiedzieć, że bezpośrednio po wykonaniu zabiegu nie możesz robić wszystkiego, na co masz ochotę… Czego po mezoterapii igłowej robić nie wolno?

Zadbaj o rekonwalescencję – czego nie wolno robić po mezoterapii igłowej?

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, których nie zaleca się robić bezpośrednio po odbyciu zabiegu mezoterapii igłowej. Sprawdź, jak ważne jest zastosowanie się do kilku istotnych rad:

1. Nie nakładaj makijażu przez co najmniej 2 dni

Zabieg jest minimalnie inwazyjny, gdyż błona naskórka zostaje delikatnie przerwana. W zależności od lokalizacji wkłucia, Twoja twarz, skóra głowy lub ciało jest podrażnione, więc nie warto narażać się na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, jakimi bez wątpienia są produkty do makijażu.

2. Nie opalaj się przez miesiąc

Działanie promieniowania UV nie jest dobrym sposobem na rekonwalescencję skóry po mezoterapii igłowej, więc pod żadnym pozorem nie wolno wystawiać twarzy i ciała na słońce. Podobny zakaz tyczy się opalania w solarium. Wysoka temperatura nie sprzyja gojeniu się ran i grozi infekcją. Daj odpocząć wrażliwemu naskórkowi i nie nadwerężaj jego możliwości regeneracyjnych.

3. Nie uprawiaj sportów zimowych przez dwa tygodnie

Ze względu na ostre, zimne powietrze, negatywnie oddziaływujące na Twój naskórek, nie zaleca się korzystania z uroków jazdy na nartach czy snowboardu oraz z innych aktywności zimowych. Powstrzymaj się od wyjazdów w góry przynajmniej przez pół miesiąca, a Twoja skóra Ci za to podziękuje.

4. Nie spożywaj alkoholu przez minimum dobę po zabiegu

Alkohol rozszerza naczynia krwionośne, co z kolei nie jest korzystne do prawidłowej regeneracji skóry po przeprowadzeniu mezoterapii igłowej. Nie wolno więc pić alkoholu przez co najmniej 24 godziny po działaniach podejmowanych na Twojej skórze.

5. Nie depiluj się i nie wykonuj peelingów

Pamiętaj, że w żaden sposób nie przyspieszysz procesu gojenia się naskórka. Daj sobie czas, bądź cierpliwa i nie złuszczaj go przedwcześnie, wykonując niepotrzebne peelingi. Choć czasem swędzenie jest wyjątkowo dokuczliwe, postaraj się jednak nie drapać. Musisz wiedzieć, że po mezoterapii igłowej nie wolno Ci także przeprowadzać depilacji, gdyż zabieg ten nie sprzyja regeneracji skóry, a może wręcz wywołać katastrofalne w skutkach zmiany.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień