person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 82

Poznaj 5 wskazówek, jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym!

Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego stały się bardzo popularne i powszechne. Wykorzystywane przez coraz większą liczbę kobiet, a nawet mężczyzn. Modelowanie ust niesie za sobą wymierne korzyści, a są to przede wszystkim uwydatnione, pełne usta o atrakcyjnym kształcie, doskonale nawilżone i o wyrazistym kolorze. Dzięki zastosowaniu kwasu, zyskujesz nowe, bardziej ponętne wargi, ale możesz również skorygować drobne niedoskonałości i kompleksy, które Ci przeszkadzają. Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak właściwie pielęgnować usta po zabiegu na bazie kwasu hialuronowego.

Jak pielęgnować usta bezpośrednio po zabiegu kwasem hialuronowym?

Przede wszystkim, postaraj się nie dotykać obolałych miejsc, zwłaszcza tam, gdzie była wbita igła z kwasem. Istotne jest, by usta i okolice warg były utrzymywane w czystości, higiena jest więc absolutną podstawą! Nie wybieraj się w najbliższym czasie na solarium, basen czy saunę, zrezygnuj ze wszystkich miejsc, gdzie wyjątkowo mocno odczuwalne są skoki temperatury, wpływa to niekorzystnie na procesy zachodzące po zabiegu. Może to zabrzmieć dosyć dziwnie, ale postaraj się gwałtownie nie śmiać, nie krzyczeć, nie wykrzywiać twarzy – bierność mimiki sprzyja sukcesom przeprowadzonych czynności i będzie dobrą pielęgnacją po kwasie hialuronowym.

Praktyczne rady, jak pielęgnować usta po kwasie hialuronowym

Po pierwsze - masuj swoje usta. Owszem, taka czynność na pewno była przeprowadzana bezpośrednio po zabiegu przez osobę, która modelowała wargi. Jednak istotne jest, by robić to samemu w domu, poprawiane jest wtedy ich ukrwienie. Jeżeli odczuwasz dyskomfort, zastosuj w tym celu kostki lodu.

Po drugie – nie zapominaj o stosowaniu pomadki ochronnej, która zadba o odpowiedni stopień nawilżenia ust. Możesz używać nawet zwykłej wazeliny czy popularnej maści z witaminą A.

Po trzecie – stosuj domowe maseczki, będzie to idealna pielęgnacja ust po kwasie hialuronowym! Do tego celu nada się… miód! Wystarczy nałożyć grubszą warstwę na wargi i poczekać kilka minut, aż skoncentrowany produkt zacznie działać.

Po czwarte – na czas rekonwalescencji Twoich ust warto ograniczyć lub całkiem wyeliminować nakładanie szminek czy ciężkich pomadek, błyszczyków. Pod żadnym pozorem nie stosuj takich, które mogą wysuszyć wargi!

Po piąte – zastosuj proste peelingi, które pomogą usunąć martwy naskórek z Twoich ust, tym samym pomagając im w powrocie do dobrej kondycji. Takie zabiegi możesz wykonywać sama w domu, z nieskomplikowanych produktów, które zawsze masz w spiżarni. Do tego celu nada się np. cukier z oliwą!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień