person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 249

Po lecie skóra potrzebuje odżywienia. Jest to istotne, ponieważ w kolejnych miesiącach cera będzie narażona na działanie silnego wiatru, a także niskich temperatur. Szczególnie istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków oraz zabiegów, które powinny nieco różnić się od tych wykonywanych wiosną czy latem. Jak zapewnić swojej skórze odpowiednią pielęgnację w chłodniejszych miesiącach w roku?

Jesienne i zimowe wizyty u kosmetyczki

Jesień oraz zima to dobry czas na profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Po lecie warto udać się do gabinetu na złuszczanie, a także oczyszczanie twarzy. Profesjonalista dobierze odpowiednie zabiegi oraz wykorzystywane podczas nich składniki, które odpowiedzą na potrzeby danej skóry. Doskonale w tym okresie sprawdzą się m.in. peelingi chemiczne, które mogą pomóc w usunięciu blizn, przebarwień, a także odmłodzić skórę. Trzeba jedynie pamiętać, aby nie stawiać na nie, gdy na dworze będą panować silne mrozy.

W okresie jesienno-zimowym polecana jest również mikrodermabrazja, która umożliwia wygładzenie skóry i poprawę jej koloru. Jesień i zima to też doskonały czas na wykonywanie innych zabiegów, szczególnie tych z wykorzystaniem lasera, po których należy uważać na słońce.

Jesienno-zimowa pielęgnacja skóry w domu

Oprócz zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji skóry w domu. W tym przypadku warto postawić na sprawdzone kremy do twarzy, które pomagają w ochronie skóry przed utratą wilgoci i zabezpieczą przed promieniami UV. Ważne jest też regularne stosowanie masek dostosowanych do potrzeb swojej cery. Szczególnie istotne okazuje się dbanie o usta, które od zimna mogą zacząć pękać. Dobrze stawiać na tłuste pomadki ochronne.

Warto mieć też na uwadze, że nie tylko twarz wymaga odpowiedniej pielęgnacji zimą i jesienią. Istotne jest także zadbanie o dłonie, które również są narażone na bardzo niskie temperatury. Oprócz tego dobrze postawić na nawilżające kosmetyki do całego ciała, pozwalające na cieszenie się gładką oraz odżywioną skórą.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień