person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 755

Rozstępy to pęknięcia na skórze, które zazwyczaj pojawiają się podczas szybkiego przybierania wagi oraz zmian w wyglądzie sylwetki w okresie dojrzewania. Można je zauważyć zazwyczaj na udach, brzuchu, pośladkach, ramionach, a nawet plecach. Tego rodzaju uszkodzenia skóry nierzadko ze względu na swój nieestetyczny wygląd negatywnie wpływają na samoocenę, a co za tym idzie również samopoczucie. Istnieje jednak kilka sposobów umożliwiających ich zmniejszenie. Na czym one polegają?

Zabiegi na rozstępy — jaki wybrać?

Wiele zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych może okazać się skutecznych w zmniejszaniu widoczności rozstępów. Przede wszystkim doskonałe efekty pozwalają osiągnąć właściwie dobrane do skóry i problemów klienta peelingi chemiczne. Dzięki nim martwy naskórek ulega złuszczeniu i rozpoczyna się zwiększona produkcja kolagenu oraz elastyny. Wiele osób wybiera również mezoterapię, w tym zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe, które pozwalają na pozbycie się spędzających sen z powiek blizn.

Dobre rezultaty przynosi mikrodermabrazja. W tym przypadku naskórek zostaje złuszczony przy wykorzystaniu odpowiedniego urządzenia. Chcąc usunąć blizny, można również zdecydować się na zabiegi z użyciem lasera, które także są wykonywane w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Warto pamiętać o tym, że każda skóra jest inna, a to oznacza, że mogą na nią zadziałać różne metody. Często specjaliści proponują kilka z nich, co nierzadko umożliwia uzyskanie najlepszych efektów. Rodzaj oraz liczbę zabiegów zawsze powinna dobierać osoba, która zajmuje się ich wykonaniem.

Produkty, które pomogą w zmniejszeniu widoczności rozstępów

Oprócz zabiegów warto również zapoznać się z produktami, które też mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności rozstępów. W domowych warunkach można także wykonywać peelingi czy też używać kremów lub balsamów, które rozjaśniają blizny. Warto jednak podkreślić, że najlepsze efekty można uzyskać, decydując się na wykonanie zabiegów dobranych przez specjalistę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień