person Wysłany przez: Ciba Cosmetics Dnia: favorite Wyświetlenia: 66

Zasięgnij wiedzy i dowiedz się, jak zostać profesjonalną kosmetyczką!

Marzenia, nawet te wydające się najbardziej odległe, warto spełniać. Jeżeli Twoją pasją jest tworzenie piękna, udoskonalanie urody oraz pielęgnacja twarzy i ciała, zastanów się nad byciem kosmetyczką. Zawód ten przysparza mnóstwo satysfakcjonujących osiągnięć oraz rozwija manualne umiejętności. Kobiety - bo zawód ten to zazwyczaj domena pań -które decydują się pracować jako kosmetyczki, nierzadko pomagają w rozwiązywaniu problemów niejednego klienta. Poznaj nasze rady i dowiedz się, jak zostać kosmetyczką!

Co będziesz robić, kiedy zostaniesz kosmetyczką?

Jeżeli myślisz, że zawód kosmetyczki polega wyłącznie na prostych i schematycznych zabiegach na skórze twarzy i ciele klientów, niestety jesteś w błędzie. Kobiety zajmujące się tego rodzaju profesją muszą mieć perfekcyjne zdolności manualne, być w pełni zaangażowane w to, co robią i wykazywać się znajomością wielu, nieraz bardzo skomplikowanych receptur. W zależności od specjalizacji jaką wybierzesz, możesz pracować w salonach kosmetycznych (lub założyć własny), w gabinetach spa lub miejscach odnowy biologicznej. Często zdarza się, że po ukończeniu szkoły i nabyciu doświadczenia, zostając kosmetyczką, możesz także sprawdzać się jako szkoleniowiec, ucząc młode adeptki odpowiedniej pielęgnacji twarzy i ciała.

Chcesz zostać kosmetyczką? Jakie kroki w tym celu poczynić?

Pierwszym, zasadniczym działaniem, od którego należy zacząć, by zostać kosmetyczką, jest zapisanie się do szkoły o konkretnym kierunku lub profilu. Jeżeli najbardziej interesuje Cię wizaż oraz stylizacja paznokci czy wykonywanie zabiegów typowo pielęgnacyjnych – wybierz szkołę zawodową, która przygotowuje Cię do pracy. Możesz również ukończyć szkołę wyższą, wybierając kierunek kosmetologia, dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na ubieganie się o wyższe, być może bardziej rozwojowe stanowisko. Pamiętaj, że niezmiernie istotne jest właściwe przygotowanie do zawodu – zacznij praktykę już teraz, zapraszając na próbne stylizacje koleżanki i rodzinę.

Jaki sprzęt nabyć, by zostać kosmetyczką i działać w zawodzie?

Jeżeli posiadasz już oficjalny tytuł i stosowne pozwolenie na piśmie, by działać w zawodzie, możesz zostać profesjonalną kosmetyczką! Decydując się na otwarcie własnej działalności musisz liczyć się z tym, że konieczne będzie nabycie specjalistycznego sprzętu do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Z pewnością przydatnym okaże się laser diodowy, który jest pomocnym rozwiązaniem w kosmetologii i medycynie estetycznej. Warto rozważyć również urządzenie do wykonywania mezoterapii igłowej, która pobudza tkanki skóry do odnowy i regeneracji, osiągając spektakularne efekty. Zadbaj również o inne sprzęty, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła. Wybierz specjalizację, w której czujesz się najlepiej i działaj!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień