Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoleń z zakresu Medycyny Estetycznej skierowanych do osób dbających o ciągły rozwój i podnoszenie swoich umiejętności a co za tym idzie poszerzenie również zakresu usług w swoich gabinetach. Nasza oferta obejmuje zarówno szkolenia jak i dostawę najlepszych wypełniaczy. Dzięki naszym kursom będziesz zawsze na bieżąco. Poziom naszych Szkoleń jest dopasowany do Twoich indywidualnych umiejętności i potrzeb (dla początkujących i dla zaawansowanych). W cenę szkolenia wliczone są materiały szkoleniowe,catering oraz modelki do ćwiczeń. Szkolenia obejmują teorię procedur medycznych oraz ćwiczenia praktyczne, które odbywają się pod okiem trenera. Uczestnicy szkoleń są w stanie wprowadzić uzyskaną wiedzę do codziennej praktyki. Osoby, które ukończą nasze szkolenia otrzymują stosowne  certyfikaty w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora CIBA Szkolenia®. Szkolenia odbywają się w dwu osobowych grupach lub indywidualnie  dzięki temu nasi kursanci są świetnie przygotowani do wykonywania konkretnych zabiegów.

Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem ewidencyjnym 2.10/00023/2018 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy.

Wydajemy zaświadczenia o ukończeniu kursu na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 186).

Serdecznie zapraszamy również grupy zorganizowane ze szkół i studium kosmetycznych. Istnieje możliwość rabatu dla większej grupy. 

Kurs organizowany jest w następujących miastach:

  • Łódź – w współpracujących gabinetach kosmetologicznych.
  • Warszawa
  • Poznań
  • Możliwość szkolenie  w dowolnej miejscowości na terenie Polski –  w salonie klienta (dopłata za dojazd ustalana indywidualnie)

Oferujemy następujące szkolenia:

Botox czy kwas hialuronowy, czyli jaką metodę redukcjizmarszczek najlepiej wybrać?

Od niepamiętnych czasów kobiety starają się zrobić co w ich mocy, aby wyglądać pięknie i młodo. Kiedyś wybór służących do tego instrumentów, był niewielki i obejmował przede wszystkim różne artykuły jedynie „przykrywające” niedoskonałości. Dziś, dzięki medycynie estetycznej, defekty skóry można nie tyle ukryć, ile po prostu usunąć. Metod jest wiele, a jednymi z najbardziej rozpowszechnionych są te, które wykorzystują kwas hialuronowy oraz botox.

Na czym polega stosowanie botoxu?

Walka ze zmarszczkami prowadzona jest na różne sposoby, ale najczęściej wymienia się dwa z nich, czyli kwas hialuronowy i właśnie botox. Ostatnia z wymienionych metod polega na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej (inaczej jadu kiełbasianego) w dokładnie sprecyzowane miejsca w okolicach zmarszczek. W ten sposób zablokowane zostają impulsy nerwowe, czyli główni sprawcy,odpowiedzialni za powstawanie bruzd. Dzięki temu zablokowany zostaje również dalszy proces pogłębiania się zmarszczek, a klientka bądź klient mogą na nowo cieszyć się gładką skórą. Częstym problemem okazują się jednak być skutki uboczne, które występują przede wszystkim wtedy, gdy toksyny zostaną nieprawidłowo wprowadzone do organizmu. Nie jest to jednak jedyna przyczyna! Niepożądane efekty mogą być spowodowane również niestosowaniem się,po odbytym zabiegu, do licznych zaleceńw postaci zakazu pochylania się czy przebywania w pozycji horyzontalnej, a także zbyt częstym sięganiem po tę formę redukcji zmarszczek.

Czym wyróżnia się metoda wykorzystująca kwas hialuronowy?

Konkurencją dla opisanego powyżej sposobu redukcji zmarszczek z użyciem botoxu, jest metoda wykorzystująca kwas hialuronowy. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim tym, że wspomniany kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie każdego człowieka. Ten odpowiedzialny za rozmaite funkcje, w tym prawidłowe wiązanie wody, specyfik, codziennie ulega częściowemu rozpadowi, a następnie jest usuwany z ludzkiego ciała i zastępowany nowym. Dzieje się to w sposób naturalny.Można jednak wspomóc proces i sztucznie dostarczyć organizmowi tę, nazywaną eliksirem młodości, substancję. Właśnie na tym polega redukcja zmarszczekprzy użyciu kwasu hialuronowego. Podobnie jak w przypadku botoksu, odpowiedni preparat wprowadza się w okolicę zmarszczek, powodując tym samym jej wypełnienie, a ostatecznie –zniwelowanie.

Botox czy kwas hialuronowy – co ostatecznie wybrać?

Kwas hialuronowy stosowany jest nie tylko w kosmetologii, ale również w ortopedii, ginekologii czy okulistyce.Tak liczne zastosowania wskazują na to, że jest to substancja sprawdzona i bezpieczna. Uważa się, że nie wywołuje niepożądanych efektów, abstrahując od jednostkowych przypadków. Niestety, inaczej sytuacja wygląda w przypadku botoksu, który w skrajnych sytuacjach może prowadzić nawet do degradacji mięśni twarzy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl