Nieregularne łuki brwiowe sprawiają, że nie czujesz się pewna siebie? Pomóż sobie, decydując się na trwałą poprawę kształtu brwi, jednocześnie dostosowując ich grubość i odcień do swoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź, czy makijaż permanentny brwi boli i przekonaj się, na czym polega zabieg.
Makijaż permanentny brwi - co musisz wiedzieć?
Makijaż permanentny brwi to rodzaj tatuażu - odpowiednio dobrane barwniki są wprowadzane bezpośrednio pod skórę, w celu przyciemnienia naturalnych włosków. Zabieg dedykowany jest kobietom, które chcą poprawić swój wygląd, uzupełnić lub pogrubić łuk, wyrównać kontur albo zrekonstruować brwi.
Makijaż permanentny brwi może być wykonany dwoma metodami - piórkową lub cieniowania. Niezależnie od tego, na którą się zdecydujesz, barwnik zostaje wprowadzony pod skórę za pomocą igły wprawionej w szybkie drgania. Naturalnym jest, że podczas zabiegu naskórek jest przerywany, a to odczuwane jako pewnego rodzaju dyskomfort. Jednak, czy makijaż permanentny boli, jeśli zdecydujesz się na znieczulenie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - profesjonalne kremy znieczulające znacząco ograniczą odczuwanie bólu, pozwalając Ci skupić się na efekcie.
Makijaż permanentny krok po kroku
Zastanawiasz się, jak przebiega zabieg makijażu permanentnego? Zanim wybierzesz się na zabieg, przybliżymy Ci jego proces.
1. Lirengistka przeprowadzi z Tobą rozmowę, informując Cię o przebiegu zabiegu i planowanym efekcie;
2. Otrzymasz ankietę, którą powinnaś uzupełnić zgodnie ze stanem faktycznym, zwłaszcza że istnieją ograniczenia dotyczące przeprowadzenia zabiegu - wśród nich jest ciąża albo karmienie piersią;
3. Twoje brwi zostaną odpowiednio znieczulone. Jeśli zastanawiałaś się, czy makijaż permanentny brwi boli, możesz być pewna, że krem zadba, by odczuwany dyskomfort był jak najmniejszy.
4. Lirengistka przygotuje Twoje brwi do zabiegu, precyzyjnie zaznaczając kontur. Szkic powinien uwzględniać Twoje oczekiwania, jednocześnie jednak być dopasowany do kształtu Twojej twarzy.
5. Sam zabieg polega na precyzyjnym nacięciu łuku brwiowego - niewielkie nacięcia mają kształt włosków i zostają wypełnione barwnikiem. Zależnie od wybranej przez Ciebie metody, zabieg może być wykonywany narzędziem kształtem przypominającym długopis lub z wykorzystaniem sterylnych igieł.
Prawidłowo przeprowadzony zabieg makijażu permanentnego brwi i odpowiednia pielęgnacja sprawią, że efekt będzie utrzymywał się przez okres około dwóch lat. Pamiętaj, że do dwóch dni po zabiegu skóra wokół Twoich brwi może być zaczerwieniona. Kilka dni później ranki się zagoją, a naskórek powinien się złuszczyć.