• Nowy

Durolane 60 mg

Kwasy Ortopedyczne

Opakowanie: 3 ml x 1 ampułkostrzykawka

659,00 zł
Brutto

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 20,00 zł 100,00 zł
10 50,00 zł 500,00 zł
20 150,00 zł 3 000,00 zł

Durolane 60 mg

Durolane Kwas Hialuronowy stabilizowany do jednorazowego wstrzyknięcia, to preparat, który jest przeznaczony do iniekcji dostawowych w leczeniu objawowym choroby zwyrodnieniowej stawów o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego oraz w leczeniu bólu po zabiegach artroskopowych.

Właściwości:

Preparat zawiera kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, wyprodukowany w drodze biosyntezy, który został oczyszczony i poddany stabilizacji. Iniekcje kwasu hialuronowego do stawów przywracają lepkość i sprężystość płynu maziowego, dzięki czemu mogą zmniejszyć się dolegliwości bólowe i zwiększyć ruchomość stawu.

Skład:

1 ml preparatu zawiera: kwas hialuronowy stabilizowany 20 mg, fizjologiczny roztwór soli pH 7.

Stosowanie:

Preparat powinien być wstrzykiwany przez upoważnionego lekarza. Preparat w opakowaniu jednodawkowym - jeden zastrzyk. Można go wstrzykiwać tylko jeden raz w trakcie całego cyklu leczenia. Zalecana dawka dla stawu kolanowego, biodrowego i barkowego wynosi 3ml. W przypadku stawów średniej wielkości (np. staw łokciowy, skokowy) zaleca się dawkę 1-2ml, a w przypadku małych stawów (np. staw kciuka) około 1ml.

Ważne informacje:

Preparatu nie należy wstrzykiwać, jeżeli staw jest zakażony lub objęty poważnym zapaleniem. Preparatu nie należy wstrzykiwać, jeśli w miejscu iniekcji lub w jego pobliżu występuje aktywna choroba, bądź zakażenie skóry. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na preparaty zawierające kwas hialuronowy. Miejscowych środków znieczulających nie należy stosować u pacjentów z rozpoznaną alergią lub nadwrażliwością na te środki. Jeśli u pacjenta rozpoznano alergię lub nadwrażliwość na środek kontrastujący, nie należy podawać preparatu pod kontrolą fluoroskopu, jeśli wymagane jest użycie takiego środka kontrastującego. Preparat należy stosować przy zachowaniu ostrożności u pacjentów z istniejącą chondrokalcynozą, ponieważ iniekcja może prowadzić do ostrego ataku choroby.

Opakowanie: 3 ml x 1 ampułkostrzykawka

Przeznaczony do stosowania wyłącznie przez profesjonalistów.

Dokonując zakupu, oświadczasz, że jesteś osobą uprawnioną do wykonywania zabiegów z użyciem tego produktu

1059