• Nowy

Monovisc 88 mg

Kwasy Ortopedyczne

Opakowanie: 4ml x 1 ampułkostrzykawka

499,00 zł
Brutto

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 20,00 zł 100,00 zł
10 40,00 zł 400,00 zł
20 60,00 zł 1 200,00 zł

Monovisc 88 mg

Monovisc to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia objawów dysfunkcji stawowych, w tym zapalenia stawów. 

Wyrób medyczny zawiera jałowy, niepirogenny roztwór hialuronu sodu, słabo usieciowanego przy użyciu zastrzeżonego chemicznego czujnika sieciującego. Produkowany jest z ultra czystego hialuronu o dużej masie cząsteczkowej, otrzymanego w procesie fermentacji bakteryjnej. Kwas hialuronowy to naturalny kompleks polisacharydu z grupy glikozaminoglikanów. Spełnia w tkankach rolę nawilżającą, utrzymuje ich rozdział i zmniejsza obciążenie mechaniczne stawów. 

Zastosowanie

Leczenie objawów dysfunkcji stawowych, w tym zapalenia stawów. 

Sposób użycia

Wymaganą ilość preparatu wstrzykuje się do przestrzeni stawowej przy użyciu jałowej, jednorazowej igły podskórnej odpowiedniego rozmiaru.   Jałowa igła musi zostać nałożona na strzykawkę z preparatem przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, z zastosowaniem technik antyseptycznych.   W przypadku iniekcji do stawu kolanowego stosuje się zwykle rozmiar igły 18-21.   Ostateczną decyzję dotyczącą doboru igły do danej procedury podejmuje lekarz.   Przed wstrzyknięciem preparatu lekarz musi upewnić się, że igła została wkłuta do przestrzeni maziowej.

Składniki:

1 ml preparatu zawiera:

22 mg słabo usieciowanego hialuronu sodu w roztworze soli fizjologicznej buforowanej fosforanami. 

Przeciwwskazania

  • stwierdzona wrażliwość na którykolwiek składnik obecny w produkcie,  
  • istniejące infekcje skóry w okolicy miejsca planowania wstrzyknięcia,  
  • stwierdzona infekcja stawów palców,  
  • stwierdzone ogólnoustrojowe zaburzenia krzepnięcia krwi. 

Informace dodatkowe:

Produkt jest jednorazowy i nie wolno go poddawać ponownej sterylizacji.

Zaleca się środki ostrożności typowe dla wszelkich procedur zastrzyków dostawowych. Zastrzyk preparatu powinien podać personel medyczny przeszkolony w przyjętych technikach wstrzykiwania środków do przestrzeni stawowych. Wymagana do podania ilość preparatu zależy od miejsca zastrzyku i anatomii pacjenta i musi zostać wyznaczona przez wykonujący zabieg personel medyczny. Nie należy podawać nadmiernej ilości hialuronu sodu, a pacjenta należy ściśle monitorować. Nie należy przepełniać przestrzeni stawowej. W przypadku zwiększenia się bólu w trakcie wstrzykiwania środka zabieg należy przerwać i wyciągnąć igłę. Preparat należy przechowywać w temperaturze od 2°C do 25°C Powtórne użycie igieł lub strzykawek wykorzystywanych do iniekcji preparatu może spowodować przeniesienie czynników zakaźnych, jak również patogenów przenoszonych przez krew.

Opakowanie: 4ml x 1 ampułkostrzykawka

Przeznaczony do stosowania wyłącznie przez profesjonalistów.

Dokonując zakupu, oświadczasz, że jesteś osobą uprawnioną do wykonywania zabiegów z użyciem tego produktu

1055